Náš soubor

Členové studentské scény

Aneta Klepáčová
Monika Svobodníková
Jarda Baloun
Vojta Rampula
Kamil Konieczný
Tomáš Kudlička
Blažena Konstantinová, j.h.
Ivo Kučera j.h.
Jiří Postránecký j.h. 

 

 

Vedení studia a lektoři

Tomáš Kudlička

Tomáš Kudlička se narodil 31. 3. 1975 v Plzni. Již od mládi se věnoval divadlu, začínal ve Studiu Dům, fungujícím při Divadle Husa na provázku v Brně. Tehdy se psal rok 1991. O tři roky později již působil jako osvětlovač Národního divadla Brno. Tam ale dlouho nevydržel, protože přišla možnost hrát ve Slezském divadle Opava. Tam hrál třeba vlče v Knize džunglí nebo tambora ve Verbíři. Jelikož se ale herecký život nemůže vázat na jedno místo, o tři roky později již Tomáš hrál na prknech Městského divadla Most. Pamatovat si jej diváci mohou jako měšťana z Gogolova Revizora nebo jako komořího z Kouzelníka Žita. Nakonec na přelomu tisíciletí spojil své osudy s brněnskými scénami a dlouhých dvanáct let působil v Divadelním studiu Dialog. Po určitých neshodách v souboru nakonec společně s paní Kudličkovou Dialog opustil a spolu založili v Brně nové divadlo. Tak vznikla Veselá divadelní společnost, v jejímž vedení Tomáš úspěšně působí dodnes a navazuje tak na své dlouhodobé herecké zkušenosti.

 

 

 

MgA. Miluše Kudličková

lektorka herecké výchovy a textové interpretace

Paní Míla Kudličková je především zakladatelkou naší divadelní společnosti, ve které nám předává své ohromné divadelní zkušenosti. Jako studentka absolvovala herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě profesorů Rudolfa Jurdy a Otakara Dadáka. Tehdy se psal rok 1969. Po ukončení studia byla členkou činohry ve Slezském divadle v Opavě, kde však pobyla pouze krátce. Vzápětí dostala angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, odkud ji diváci mohou znát hned z několika slavných her, jako například z Evžena Oněgina nebo Višňového sadu. Odtamtud pokračovala její kariéra k operetě Divadla J. K. Tyla v Plzni. Tam získala role v takových kusech, jak byla Mam'zelle Nitouche, My Fair Lady nebo Veselá vdova. Další role pak přišly ve Slováckém divadle v Uherském hradišti. Máme na mysli například postavu Evy v Gazdině robě nebo roli paní Eynsford-Hillové v Pygmalionu. Od roku 1980 pak byla Miluše Kudličková čtrnáct let hlasatelkou a režisérkou Československého a později Českého rozhlasu v Brně. Posléze byla také uměleckou vedoucí amatérského studentského Divadelního studia Dialog v Brně. Po neshodách s dalšími členy tento soubor i se svým synem Tomášem Dialog opustila a společně pak založili Veselou divadelní společnost. Je to především její zásluha, že naše divadelní společnost funguje a patří jí za to nesmírný dík

MgA. Peter Kučera

lektor hlasové výchovy a zpěvu

Peter Kučera se narodil roku 1979 v Liptovském Mikuláši. Vystudoval v letech 1993 až 1999 klavír na brněnské konzervatoři a dalších šest let studoval hru na klavír na JAMU v Brně. Po celou tu dobu získával prací v oboru další zkušenosti, nejprve jako asistent sbormistra smíšeného pěveckého sboru konzervatoře, posléze hudebně spolupracoval s Divadelním studiem Dialog. Tato oboustranně přínosná spolupráce trvala celých deset let, od roku 2000 až do roku 2010.  Ke konci se Petr Kučera navíc věnoval práci sbormistra komorního pěveckého sboru Octies. V současné době spolupracuje s Veselou divadelní společností a zároveň vyučuje klavír na ZUŠ Kuřim.

PhDr. Jaroslav Someš

lektor dějin českého a světového divadla a teorie herecké tvorby

Jaroslav Someš okusil vůni jevištních prken už jako chlapec. Hrál několik dětských rolí v pražských divadlech, ve filmu i v tehdy začínající televizi. Přesto po maturitě nejprve vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a teprve po promoci a absolvování vojenské služby se věnoval studiu herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jeho první angažmá bylo ve Východočeském divadle v Pardubicích, pak prošel Jihlavou, brněnským divadlem Husa na provázku, k jehož zakládajícím členům patřil, a v sedmdesátých letech byl členem Divadla J. K. Tyla v Plzni ve slavné Ševčíkově éře. Z rodinných důvodů přešel v roce 1982 do Prahy, do Divadla Jiřího Wolkera, kde zůstal až do jeho zániku v roce 1998 (tehdy už pod názvem Divadlo na Starém Městě). Opět z rodinných důvodů následovala čtyřletá pauza, po níž se znovu vrátil na scénu. Byť už jako penzista, opět do plzeňského divadla. V současné době pravidelně spolupracuje s Divadlem Antonína Dvořáka v Příbrami a s pražskou Komorní činohrou, hostoval i na Kladně. S herectvím spojuje po celý život také jiné aktivity, pro plzeňské divadlo překládal a adaptoval divadelní texty, v Praze působil řadu let jako novinář, pedagog na pražské konzervatoři a také jako rozhlasový a televizní publicista. Je aktivním členem Herecké asociace, kde pracuje především v týmu Cen Thálie.

doc. Hana Halberstadt

lektorka herecké a pohybové výchovy

Hana Halberstadt je taneční pedagožka a choreografka. Tanec studovala u brněnské choreografky a pedagožky Marie Turkové. Po ukončení své aktivní taneční dráhy studovala v letech 1991–1996 obor Taneční pedagogika na DIFA Janáčkovy akademie múzických umění. Od roku 1994 působí jako interní pedagog pohybových disciplin na DIFA JAMU. Jako choreografka také spolupracuje s řadou profesionálních divadelních souborů v České republice (např. Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Divadlo u Stolu Brno, Divadlo v Dlouhé Praha, MD Zlín, SD Uherské Hradiště, MD Most, MD Kladno, KD Hradec Králové, Moravské Divadlo Olomouc a další), kde vytvořila řadu choreografií v oblasti činohry, opery i muzikálu. Od roku 2007 je vedoucí kabinetu pohybové výchovy na DIFA JAMU. V roce 2011 habilitována na DIFA.

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates