Náš soubor

Členové studentské scény

Jiří Kalmus

 

Moje životní cesta začala krásného dne v krásné Kroměříži před více než 20 lety. K divadlu jsem se dostal už na základní škole, kde jsem se do něj zamiloval, a poté nejvíce zkušeností získal v Divadelním spolku v Kroměříži. Na svět se dívám s nadhledem, někteří lidé mi moc nerozumí, ale já někdy také ne, takže si z toho moc nedělám. Snažím se radovat z maličkostí a užívat si každý den, někdy je to boj, ale život je krásný a stojí za to bojovat! Rád chodím mezi lidi, sem tam si zatančím a zazpívám, navštívím nějaký ten festival. Z oblíbených aktivit je cykloturistika (čím dál, tím líp) a když kolo není tak chodím pěšky (a při takových výletech někdy přespávám v přírodě). Nicméně herectví je jedna z mých největších vášní. A kdo chce vědět víc, ať se mě zeptá, rád tě poznám! :)     

Iva Kulhánková

 

Ahoj, jmenuju se Ivča, jsem Brňačka a nedávno jsem oslavila čtvrt století. Jsem týmový hráč, mám ráda lidi se smyslem pro humor, kteří si na nic nehrajou. Bez svých blízkých nedám ani ránu:) Jako koníčky mám hubdu, divadlo, lyžování na všechny způsoby, in – line brusle a výlety. Ráda zpívám, tancuju, jezdím na fesťáky, na hory a na vodu.
Ve čtrnácti jsem poprvé přišla do dramaťáku a postupně jsem zjistila, že hodně věcí, které mám ráda se tu spojují. Divadlo mi pohohlo najít samu sebe, vnímat líp pocity a odprostit se od problému. Poznala jsem díky němu úžasné kamarády jako nikde jinde. Během těch se divadlo stalo součástí mého života a doufám, že to tak ještě dlouho zůstane:)

Lucie Malingerová

Říkejte mi Luci nebo Lucko, ale je pravda, že slyším na ledacos. Narodila jsem se ve znamení berana roku 1999 v Brně, kde pořád žiju a které miluju. Mým snem bylo už od malička stát se herečkou a tenhle sen s snažím si plnit, jak jen je to možné. Jeviště je můj druhý domov a s lidmi od fochu je mi prostě nejlíp. Jako herečka bych chtěla lidi nejenom bavit, ale předávat jim vzkazy, pocity a kus sebe. Největší radost mi dělá potlesk a když člověk odchází z divadla s pocitem, že dnes večer si ze sálu odnáší něco do života. A jestli je divadlo krmí divákovy duše, pak chci být tím nejlepším šéfkuchařem!

Riki Navrátilová

Já jsem Riki a od malička jsem chtěla být kadeřnice nebo herečka. Logicky jsem tedy vystudovala střední i vysokou školu ekonomického směru :D , abych si uvědomila, že to vůbec není to, co bych chtěla dělat a rozhodla se plnit své dětské sny - začala jsem se učit na kadeřnici. K tomu se už dlouho věnuji divadlu, objevila jsem tuto divadelní společnost, začala jsem tancovat a zpívat (i jinde než ve sprše) a to je něco, co mě činí šťastnou :) Jsem hodně společenská, veselá, trochu workoholik, nemám ráda nudu (a to už vůbec ne na mých vlasech) a ráda se obklopuji stejně střeštěnými lidmi, se kterými podnikám všechny možné (a občas i skoro nemožné) věci, jezdíme na různé akce, festivaly, výlety, hory, dovolené nebo prostě jen zajdem někam na pivčo a kousek srandy :)

Viktor Pavlíček

 

Narodil jsem se 24. března 1996 v Brně. Od malička jsem hrál fotbal, tenis, hrál divadlo a dělám cokoli, v čem můžu překonat své vlastní fyzické i psychické možnosti. V roce 2015 jsem odmaturoval na Gymnáziu P. Křížkovského s uměleckou profilací, s.r.o. a v současné době studuji Sociální pedagogiku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity. Baví mě poznávat se s novými lidmi a poslouchat jejich příběhy. Nejsem „herec,“ užívám si možnost žít stovky různých životů. A esli facht chceš vědět kdo su, tak dondi a … netřes mi pravicí. Nech promluvit činy, nemám paměť na jména.

Bronislav Pulec

Jako malý pulec jsem přišel na svět 6.2.1987. Jako většina dětí 90tých let jsem zažil přetáčení magnetofonové pásky tužkou, diskety a telefony s točícím se číselníkem a vůbec všechny tyhle švandy. Rodičové, oba divadelníci, mě nechali namočit se do divadelní omáčky už jako robě zavinuté v plenkách a tak jsem se v ní ráchal, co to jen šlo až do svých 18ti. Tehdy se totiž rozhodlo, že budu študovanej a poslali mě na zkušenou do Brna. Bohužel mám strach z výšek, a proto jsem nedokončil ani jednu z 5 procestovaných fakult Masarykovy univerzity. Geny mě nakonec dohnali a tak jsem zakotvil v amaterské divadelní skupině SUUD, kde si realizuji svá traumata z dětství už od roku 2013. Mimo herectví se věnuju RPG hraní, Larpům a deskovkám kde to jen jde.

Vojtěch Rampula

 

Ahoj, narodil jsem se 17.7.2001 v Brně. K divadlu jsem se dostal ve 2. třídě ZŠ a MŠ Horníkova 1, kde jsem se pod vedením pana Postráneckého učil prvním krůčkům na prknech, která znamenají svět.:) V současné době také navštěvuji ZUŠ Veveří ( dramatický obor) pod vedením MgA. Aleše Kučery. Jsem empatický a zajímají mě osudy lidí. Baví mě dějepis a přírodopis. Rád chodím pěšky a pozoruji přírodu. Abych nezapomněl, musím se zmínit, že Lucka je moje herecká kolegyně ze základní školy, kdy jsem s ní hrál ve svém prvním představení s názvem Kouzelník. S Luckou jsem nebyl několik let v kontaktu. Jak už to bývá, kontakt byl obnoven a já přiveden do Veselé divadelní společnosti. :)

Kristýna Zieglerová

 

Ahoj, jsem Kristýna, je mi 21 let a jak už to u umělců bývá, jsem velmi rozporuplná osobnost, ale s dobrým jádrem. Od přírody komediantka, ale moc ráda si zahraji i nějaké to drama. Další mojí velkou vášní je psaní. Do tří let vydám knihu, která vám o mně řekne daleko víc, než jeden odstavec. Účastním se řady soutěží a do všeho, co dělám, vkládám srdce. Divadlo je pro mě krom zábavy a příjemného obohacení i životní směr a lekce, pokud ho nedělám, vždy mám pocit, že mi něco chybí. Ve svém volnu se intenzivně věnuji boxu, kde se krom vybití, mohu i zdokonalovat a zlepšovat fyzickou kondici. Moc ráda na sobě pracuji, objevuji možnosti a cením si všeho důležitého, co mi umožňuje učit se, ať už na vědomostní nebo intelektuální úrovni. A na závěr jeden můj citát z budoucí knihy: Není to v kouzle ani v zázraku, je to v tom, co je teď, nikdy nic nebude stejné, a to je to kouzelné. Děkuji veselé divadelní společnosti za novou příležitost :)       

Natálie Bordacsová - jako host

 

Talentovaná posluchačka 4. ročníku hudební fakulty JAMU, obor operní zpěv. Další informace brzy doplníme.

Franta Fiala - jako host

 

    Informace brzy doplníme...        

Jiří "George" Sklenák - jako host

 

    Informace brzy doplníme...        

Tomáš Kudlička

Tomáš Kudlička se narodil 31. 3. 1975 v Plzni. Již od mládi se věnoval divadlu, začínal ve Studiu Dům, fungujícím při Divadle Husa na provázku v Brně. Tehdy se psal rok 1991. O tři roky později již působil jako osvětlovač Národního divadla Brno. Tam ale dlouho nevydržel, protože přišla možnost hrát ve Slezském divadle Opava. Tam hrál třeba vlče v Knize džunglí nebo tambora ve Verbíři. Jelikož se ale herecký život nemůže vázat na jedno místo, o tři roky později již Tomáš hrál na prknech Městského divadla Most. Pamatovat si jej diváci mohou jako měšťana z Gogolova Revizora nebo jako komořího z Kouzelníka Žita. Nakonec na přelomu tisíciletí spojil své osudy s brněnskými scénami a dlouhých dvanáct let působil v Divadelním studiu Dialog. Po určitých neshodách v souboru nakonec společně s paní Kudličkovou Dialog opustil a spolu založili v Brně nové divadlo. Tak vznikla Veselá divadelní společnost, v jejímž vedení Tomáš úspěšně působí dodnes a navazuje tak na své dlouhodobé herecké zkušenosti.

Lektoři

Mgr. Jiří Postránecký

lektor herecké výchovy

lektor

Mgr. et MgA. Monika Havlíčková

lektorka muzikálového zpěvu a pohybu

lektor

MgA. Miluše Kudličková

lektorka herecké výchovy a textové interpretace

Paní Míla Kudličková je především zakladatelkou naší divadelní společnosti, ve které nám předává své ohromné divadelní zkušenosti. Jako studentka absolvovala herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně ve třídě profesorů Rudolfa Jurdy a Otakara Dadáka. Tehdy se psal rok 1969. Po ukončení studia byla členkou činohry ve Slezském divadle v Opavě, kde však pobyla pouze krátce. Vzápětí dostala angažmá v Divadle Vítězslava Nezvala v Karlových Varech, odkud ji diváci mohou znát hned z několika slavných her, jako například z Evžena Oněgina nebo Višňového sadu. Odtamtud pokračovala její kariéra k operetě Divadla J. K. Tyla v Plzni. Tam získala role v takových kusech, jak byla Mam'zelle Nitouche, My Fair Lady nebo Veselá vdova. Další role pak přišly ve Slováckém divadle v Uherském hradišti. Máme na mysli například postavu Evy v Gazdině robě nebo roli paní Eynsford-Hillové v Pygmalionu. Od roku 1980 pak byla Miluše Kudličková čtrnáct let hlasatelkou a režisérkou Československého a později Českého rozhlasu v Brně. Posléze byla také uměleckou vedoucí amatérského studentského Divadelního studia Dialog v Brně. Po neshodách s dalšími členy tento soubor i se svým synem Tomášem Dialog opustila a společně pak založili Veselou divadelní společnost. I ve svém pokročilém věku je však paní Kudličková velmi aktivní a intenzivně se zajímá o veškeré dění v kulturní oblasti města Brna. Je to především její zásluha, že naše divadelní společnost funguje a patří jí za to nesmírný dík

MgA. Peter Kučera

lektor hlasové výchovy a zpěvu

Peter Kučera se narodil roku 1979 v Liptovském Mikuláši. Vystudoval v letech 1993 až 1999 klavír na brněnské konzervatoři a dalších šest let studoval hru na klavír na JAMU v Brně. Po celou tu dobu získával prací v oboru další zkušenosti, nejprve jako asistent sbormistra smíšeného pěveckého sboru konzervatoře, posléze hudebně spolupracoval s Divadelním studiem Dialog. Tato oboustranně přínosná spolupráce trvala celých deset let, od roku 2000 až do roku 2010.  Ke konci se Petr Kučera navíc věnoval práci sbormistra komorního pěveckého sboru Octies. V současné době spolupracuje s Veselou divadelní společností a zároveň vyučuje klavír na ZUŠ Kuřim.

PhDr. Jaroslav Someš

lektor dějin českého a světového divadla a teorie herecké tvorby

Jaroslav Someš okusil vůni jevištních prken už jako chlapec. Hrál několik dětských rolí v pražských divadlech, ve filmu i v tehdy začínající televizi. Přesto po maturitě nejprve vystudoval filozofickou fakultu Univerzity Karlovy a teprve po promoci a absolvování vojenské služby se věnoval studiu herectví na Janáčkově akademii múzických umění v Brně. Jeho první angažmá bylo ve Východočeském divadle v Pardubicích, pak prošel Jihlavou, brněnským divadlem Husa na provázku, k jehož zakládajícím členům patřil, a v sedmdesátých letech byl členem Divadla J. K. Tyla v Plzni ve slavné Ševčíkově éře. Z rodinných důvodů přešel v roce 1982 do Prahy, do Divadla Jiřího Wolkera, kde zůstal až do jeho zániku v roce 1998 (tehdy už pod názvem Divadlo na Starém Městě). Opět z rodinných důvodů následovala čtyřletá pauza, po níž se znovu vrátil na scénu. Byť už jako penzista, opět do plzeňského divadla. V současné době pravidelně spolupracuje s Divadlem Antonína Dvořáka v Příbrami a s pražskou Komorní činohrou, hostoval i na Kladně. S herectvím spojuje po celý život také jiné aktivity, pro plzeňské divadlo překládal a adaptoval divadelní texty, v Praze působil řadu let jako novinář, pedagog na pražské konzervatoři a také jako rozhlasový a televizní publicista. Je aktivním členem Herecké asociace, kde pracuje především v týmu Cen Thálie.

doc. Hana Halberstadt

lektorka herecké a pohybové výchovy

Hana Halberstadt je taneční pedagožka a choreografka. Tanec studovala u brněnské choreografky a pedagožky Marie Turkové. Po ukončení své aktivní taneční dráhy studovala v letech 1991–1996 obor Taneční pedagogika na DIFA Janáčkovy akademie múzických umění. Od roku 1994 působí jako interní pedagog pohybových disciplin na DIFA JAMU. Jako choreografka také spolupracuje s řadou profesionálních divadelních souborů v České republice (např. Národní divadlo Brno, Městské divadlo Brno, Divadlo u Stolu Brno, Divadlo v Dlouhé Praha, MD Zlín, SD Uherské Hradiště, MD Most, MD Kladno, KD Hradec Králové, Moravské Divadlo Olomouc a další), kde vytvořila řadu choreografií v oblasti činohry, opery i muzikálu. Od roku 2007 je vedoucí kabinetu pohybové výchovy na DIFA JAMU. V roce 2011 habilitována na DIFA.

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates