Již odehrané

Kocour v botách

          Pro dospělé, ale také pro dětské publikum, jsme 8. dubna 2017 v 19:30 v Klubu Leitnerka v premiéře uvedli parodii na barokní operu od autorů Pavla Cmírala a Zdenky Dufkové. Ti v ní originálně přepracovali známou pohádku Charlese Perraulta, Kocoura v botách. Hudebního zpracování se pak ujal Karel Cón. Divák se prostřednictvím tohoto milého příběhu dozví, že i to nejprostší dědictví může člověku přinést štěstí a že zdravý rozum je silnější než moc a síla, víc vám ale neřekneme, přijďte se podívat na některou z našich repríz. Raději se podívejme, kdo všechno se na této náročné inscenaci podílí. Využití zde totiž našel téměř celý soubor. Hrají a zpívají všichni členové studentského studia Veselé divadelní společnosti v režii paní Miluše Kudličkovéhudební nastudování připravuje Petr Kučerachoreografické spolupráce se ujala Hana Halbrstadt. Do budoucna chystáme reprízy, a to nejen v Brně, ale chceme s představením jezdit i do okolí. Máte-li prostor, ve kterém můžeme hrát, a zájem, neváhejte nás kontaktovat.

Kocour v botách Kocour v botách
Viktor Pavlíček a Natálie Bordácsová

Lucie Malingerová, Tomáš Kudlička, Jiří Georg Sklenák,
Viktor Pavlíček, Silvie Ratiborská, Kristýna Zieglerová,
Jiří Kalmus, Natálie Bordácsová

Ale co je pravda...
literární kabaret podle Knihy apokryfů Karla Čapka s písničkami Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra

          Dne 3. října 2015 se konala oficiální premiéra literárního kabaretu, vzniklého na motivy Knihy apokryfů Karla Čapka, s písničkami Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra. Představení jsme odehráli v úpravě Karla Hoffmanna pod názvem Ale co je pravda... Celý kus tvoří soubor osmi apokryfů, které bychom mohli rozdělit do tří skupin. Ty první jsou napsané na motivy Shakespearových slavných her a Karel Čapek v nich domýšlí motivy jednání vybraných postav. Druhou skupinou jsou pak apokryfy biblické, kde se autor zamýšlí nad známými příběhy z Bible. A do třetice je zde apokryf o rodině pračlověka Janečka a věčných konfliktech mezi mladší a starší generací. Kromě členů studentské scény naší společnosti (Tomáše Kudličky, Jakuba Košťálka, Petra Kostelníka a Lucie Malingerové) se na představení velmi výrazně podíleli také dva hosté, profesionální herci, Monika Havlíčková a Jiří Postránecký. Pod inscenaci podepsal také náš lektor, Peter Kučera.

          V současné době patří Čapkovy apokryfy do našeho stálého repertoáru. Přestože obsazení se trochu změnilo, sehráli jsme tuto hru v mnoha reprízách, a to jak ve formě večerního představení pro dospělé, tak i jako dopolední představení pro školy. Hra se v Brně setkala s velmi dobrým ohlasem, protože kromě pobavení přináší také velké poselství o lidském charakteru i o lidské společnosti. To celé je doplněné o mistrovské kusy tvorby Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra, což vytváří skvělou atmosféru divadelního kabaretu. Hru si však neschováváme pouze pro brněnské publikum, rádi s ní vyjedeme i do okolí, pokud bude zájem. Pokud máte zájem, abychom ji zahráli také u vás, kontaktujte nás. Je určena pro večerní čas (běžně ji <strong >hrajeme v 19:30), ale také pro dopolední představení pro školy v Brně i okolí. A to především pro druhý stupeň základních škol a pro střední školy.

 Monika Havlíčková

Jakub Košťálek, Petr Kostelník, Monika Havlíčková,
Lucie Malingerová, Tomáš Kudlička, Jiří Postránecký


Jana Faitová: Venuše a Adonis

          Naše divadelní společnost před časem uváděla také divadelní kus Jany Faitové Venuše a Adonis. Jednalo se o epizodu ze života Williama Shakespeara, kterou autorka volně zpracovala z dostupných historických materiálů o životě slavného dramatika a anglické královny Alžběty I. Příčinou zápletky je zde Shakespearův epos Venuše a Adonis, který zachrání alžbětínského autora před popravou. Hra byla uváděna k tehdy aktuálnímu 450. výročí Shakespearova narození. Ve inscenaci vystupovali kromě členů naší společnosti také profesionální herci a hosté, paní Jana Svojanovská v roli Alžběty I. a pan Jiří Postránecký v roli barona Burghleyho.

Jana Svojanovská (královna Alžběta I.)
Jiří Postránecký (baron Bughley) 
Nikola Minářová (Katty, členka herecké společnosti)
Jiří Postránecký (baron Bughley)

Jana Svojanovská (královna Alžběta I.)
Jiří Postránecký (baron Bughley)

Jana Svojanovská (královna Alžběta I.)
Tomáš Kudlička (William Shakespeare) 
Jana Svojanovská (královna Alžběta I.)
Tomáš Kudlička (William Shakespeare) 
Jana Svojanovská (královna Alžběta I.)
Tomáš Kudlička (William Shakespeare) 

Jan Skácel: Uspávanky
...o tom, aby děti mohly klidně spát...

          Naše studentská scéna uváděla po delší dobu také představení Uspávanky. Jednalo se o scénickou montáž z veršů brněnského básníka Jana Skácela, kterého jistě všichni znáte, a hudby Miloše Štědroně. Určena byla jak pro starší děti, tak i pro dospělé. Ideálně pak pro rodiče s dětmi ve věku od sedmi do třinácti let. Co všechno ve světě dospělých děti ruší, že nemohou klidně spát? Také nad tím jsme se ve hře společně s vámi zamýšleli a dávali vám tak příležitost, abyste odešli s tím, že už budete vědět, jak děti uklidnit, aby se už nikdy nemusely ničeho bát. Hra dosáhla u publika velké obliby a sami herci ji hráli velice rádi.

     
     
   
     

Leonid Andrejev/Dan Koryčanský: Láska k bližnímu

          Scénická variace hry ruského autora Leonida Andrejeva, současníka A. P. Čechova, je o lidském hyenismu, což je téma aktuální v každé době. A v posledních letech čím dál více. Autorem groteskní úpravy je bývalý dramaturg Divadla Husa na provázku Dan Koryčanský, který našemu souboru svoji úpravu hry věnoval. Členové naší studentské scény ji pak pečlivě secvičili a v několika reprízách představili brněnskému publiku. Kdo je tajemný Huk a jak odporná může být lidská lhostejnost? A co všechno se vlastně ve hře děje? To všechno naši diváci při představení zjistili. Hra byla určena jak pro děti a pro školy, tak i pro dospělé. Všichni by si z ní totiž měli vzít námět k zamyšlení i ponaučení.

Daniel Jeřábek (kluk) Veronika Ghisi (žena)
Jakub Košťálek (mladík)
   
Miroslava Dunová (dáma)
Nikola Minářová (hostinská)
Jakub Košťálek (mladík), Veronika Ghisi (žena)
Daniel Jeřábek (kluk), Miroslava Dunová (dáma)
Nikola Minářová (hostinská) Petr Kostelník (policista), Miroslava Dunová (dáma)
Tomáš Kudlička (turista), Veronika Ghisi (žena)
v pozadí Jakub Košťálek (mladík)
Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates