Kocour v botách přicestuje do Kuřimi

Na území města Brně působí velké množství divadel. Pro malé studentské divadlo je velmi těžké prorazit. Ačkoliv se o to snažíme, rozhodli jsme se kromě brněnských představení vyjet jednou za čas i do blízkého okolí. Naší první zastávkou, kterou s naším Kocourem v botách uděláme mimo moravskou metropoli, bude právě již zmíněná Kuřim. Tam se nám podařilo zajistit prostory v Klubu Kotelna a zároveň i skvělé podmínky. Díky otevřenému a příjemnému přístupu městského kulturního střediska (kterému chceme touto cestou poděkovat). Budeme hrát v neděli 22. října 2017 od 17:00 hodin v Klubu Kotelna.

Parodie na barokní operu Kocour v botách

Pan Charles Perrault, známý francouzský spisovatel, žil v letech 1628 až 1703. Kromě toho, že se jednalo o období velkých válek, šlo také o dobu požehnanou pro umění, veskrze barokní. Mezi jeho díla patří především pohádky, které sesbíral v díle „Pohádky matky husy“. Kromě slavných pohádek, na které pak navázali další (třeba bratři Grimmové), jako je Červená karkulka nebo Popelka, ve sbírce nechybí ani Kocour v botách. Od jeho klasického pojetí jsme se ale trochu odklonili, uvádíme totiž verzi vhodnou pro dětské i dospělé publikum. Jejími autory jsou Pavel Cmíral a Zdena Dufková, hudbu složil Karel Cón. Bez hudby by se to neobešlo, jedná se totiž o parodii na barokní operu.

Kde, kdy, v kolik a za kolik?

Chcete-li se na nás přijít podívat a zjistit, jak taková parodie na barokní operu vypadá, budeme určitě jen a jen rádi! Hrajeme v Klubu Kotelna v Kuřimi, a sice v neděli 22. října 2017 od 17:00. Vystoupí pro vás členové studentské scény Veselé divadelní společnosti, o. p. s. a profesionální hosté, to celé v režii paní Miluše Kudličkové. Představení je, jak jsme již řekli, vhodné pro děti i pro dospělé, každý si v něm najde něco příjemného. Vstupenky jsou v předprodeji od 2. října, zbytek se doprodá na místě před představením. Cena za lístek je 80 korun. Více informací o tom, co vás čeká, najdete na webu představení http://kocourvbotach-cz.webnode.cz/. Tam se také dozvíte veškeré informace ohledně představení.

Srdečně vás všechny zveme, pokud máte rádi pohádky, zpěv a divadlo, neváhejte a přijďte.

Copyright 2017 Veselá divadelní společnost, o. p. s.
By Joomla 1.7 Templates